Bijblijver 12, jaargang 50 31 oktober 2022

Van de voorzitter

Een echte Westlandse Derby

Wat een supermooie herfst week is het toch geweest in de herfstvakantie. Geweldig weer en een super dag afgelopen zaterdag om de derby tegen Ondo te spelen. De sfeer zat er goed in, van beide verenigingen waren vele supporters aanwezig. Wethouder Goudswaard wilde de wedstrijd graag bijwonen, omdat hij bij de uitwedstrijd ook aanwezig was. Het vuurwerk voor de wedstrijd beloofde dan ook een topwedstrijd te worden. Het publiek kreeg waar ze voor kwamen. De hele ambiance was geweldig en de uitslag voor ons natuurlijk ook. Ook wethouder Anko Goudswaard vertelde dat hij van de wedstrijd had genoten en wist niet dat het er bij korfbal zo aan toe kon gaan. Complimenten aan iedereen die deze zaterdag tot een mooie afsluiting  van het voorlopige veldseizoen hebben gemaakt. Dat belooft wat voor het zaalseizoen. Geniet allen nog van het mooie najaarsweer en succes deze week o.a. weer op school of werk.

Met sportieve groet;

Marco Stolze

voorzitter@ckv-valto.nl

06-30728817

 

Programma

Donderdag 10 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
20:45 oefenValto 1 - De Meervogels 1 (HKD) De Zwet
19:15 oefenValto A1 - Vitesse A1 (HKD) De Zwet

Zaterdag 12 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
10:00 oefenKangoeroes - Valto De Zwet
12:00 oefenSpirit 1 - Valto 1 De Voorde
12:00 oefenSpirit 2 - Valto 2 De Voorde
16:45 oefenValto 3 - RWA 4 De Zwet
15:30 oefenValto 7 - Avanti 9 De Zwet
14:30 oefenValto A2 - Avanti A3 De Zwet
14:15 oefenValto A3 - Avanti A6 De Zwet
13:15 oefenValto B1 - Avanti B1 De Zwet
13:15 oefenValto C1 - Avanti C1 De Zwet
12:00 oefenValto C5 - Avanti C5 De Zwet
11:15 oefenValto D1 - RWA D1 De Zwet
12:15 oefenValto D2 - Nieuwerkerk D2 De Zwet
15:45 oefenValto D3 - Avanti D3 De Zwet
11:00 oefenValto D4 - Avanti D4 De Zwet
10:00 oefenValto E1 - Vitesse E1 De Zwet
10:00 oefenValto E2 - Dijkvogels E1 De Zwet

Maandag 14 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
20:45 oefenHKV/OE 1 - Valto 1 (HKD) HKV/Ons Eibernest

Dinsdag 15 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
21:00 oefenValto 2 - ONDO 2 De Zwet
19:15 oefenValto A1 - Avanti A1 (HKD) De Groene Wijdte
19:00 oefenONDO B1 - Valto B1 Juliana Sportpark

Woensdag 16 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
20:45 oefenValto A1 - halve finale HKD Baambruggestraat 10

Donderdag 17 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
20:00 oefenValto 1 - halve finale HKD (indien door) Baambruggestraat 10

Vrijdag 18 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
20:45 oefenValto A1 - finale HKD (indien door) HKV/Ons Eibernest

Zaterdag 19 november 2022

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
10:00 oefenKangoeroe - instuif De Zwet
20:00 oefenValto 1 - finale HKD (indien door) HKV/Ons Eibernest
16:20 oefenValto 2 - De Meervogels 2 De Zwet
12:00 oefenTilburg - Valto 3 KV Tilburg
12:00 oefenTilburg - Valto 4 KV Tilburg
15:10 oefenValto 5 - Vitesse 4 De Zwet
18:40 oefenValto 6 - Avanti 6 De Zwet
17:30 oefenValto 8 - Avanti 8 De Zwet
17:30 oefenValto A1 - Albatros A1 De Zwet
15:10 oefenValto A2 - Nieuwerkerk A2 De Zwet
14:00 oefenValto B1 - Die Haghe B1 De Zwet
13:00 oefenValto B2 - Avanti B2 De Zwet
14:00 oefenValto B3 - Excelsior B2 De Zwet
16:20 oefenValto B4 - Maassluis B2 De Zwet
12:00 oefenValto C1 - Nieuwerkerk C1 De Zwet
13:00 oefenValto C2 - Avanti C2 De Zwet
11:00 oefenValto C3 - Avanti C3 De Zwet
12:00 oefenValto C4 - Maassluis C2 De Zwet
11:00 oefenValto D1 - Avanti D1 De Zwet
06:00 oefenAvanti D2 - Valto D2 De Groene Wijdte
09:00 oefenValto E1 - Avanti E1 De Zwet
10:00 oefenValto E2 - Avanti E3 De Zwet
09:00 oefenValto E3 - Avanti E2 De Zwet
09:00 oefenValto E4 - Excelsior E2 De Zwet
10:00 oefenValto E5 - Avanti E5 De Zwet
09:00 oefenValto F1 - Avanti F1 De Zwet
10:00 oefenValto F2 - ONDO F3 De Zwet

Uitslagen

woensdag 26 oktober 2022

Wedstrijd Uitslag
Valto 4 - Tempo 5     16 - 11

zaterdag 29 oktober 2022

Wedstrijd Uitslag
Valto 1 - ONDO (G) 1     23 - 15
Valto 2 - SKF 3     11 - 15
VEO 3 - Valto 3     10 - 14
Valto 4 - ODO 3     11 - 16
Velocitas 3 - Valto 5     19 - 7
Paal Centraal 2 - Valto 6     14 - 11
Nieuwerkerk A2 - Valto A2     6 - 8
Velocitas B1 - Valto B1     13 - 13
Valto C1 - Vitesse (Ba) C1     13 - 6

Nabeschouwingen

Voor de wedstrijdsport stond afgelopen zaterdag de laatste wedstrijd voor de zaal, en tevens de eerste returnwedstrijden, op het programma

Koploper VALTO 1 speelde thuis tegen de nummer laatst en streekgenoot: ONDO 1. Uit werd er met 11-18 gewonnen. ONDO begon scherp aan de wedstrijd en VALTO had wat moeite met het achterverdedigen van ONDO. Het vlaggenschip bleef echter rustig en gaandeweg de eerste helft kwam VALTO steeds meer in haar spel, en van 7-9 werd het (via een ruststand van 11-9) met een sterke periode 19-9. Daarna ging ONDO weer mee scoren en zo werd het uiteindelijk 23-15. Met een voorsprong van vier punten op Excelsior en vijf punten op GKV gaat het eerste zich nu opmaken voor de zaalcompetitie.

VALTO 2 speelde thuis tegen koploper SKF 3. Uit werd er met 18-13 verloren. Met drie A1-ers in de basis begon het tweede goed aan de wedstrijd en ging het tot 3-3 gelijk op. Daarna wist SKF wel een gaatje te slaan en stond het met rust 4-7. In de 2e helft lukte het maar niet om dichterbij te komen en zo werd er uiteindelijk met 11-15 verloren. Zo blijft het tweede met twee punten onderaan staan, met twee punten achterstand op zowel GKV 2 als DeetosSnel 2. Op naar het zaalseizoen waar het tweede op twee niveaus lager uit komt en waar het doel dus duidelijk is: kampioen worden om zo weer snel te promoveren naar de reserve overgangsklasse.

VALTO 3 speelde uit tegen VEO 3. Thuis werd er met 12-12 gelijk gespeeld. Bij winst zou het derde op gelijke hoogte komen met VEO qua puntenaantal, maar door een beter onderling resultaat de 2e plek over nemen van VEO. En zo geschiedde, want het derde wist met 10-14 te winnen en staat nu 2e met vijf punten achterstand op koploper Fortuna 5.

VALTO 4 speelde thuis tegen ODO 3. Uit werd er met 8-11 gewonnen. Ook hier een strijd om de 2e plek, want beide ploegen stonden voorafgaand aan deze wedstrijd met 10 punten op de 2e plek. De eerste helft ging gelijk op en de kleedkamers werden opgezocht bij een 8-8 ruststand. Helaas wist het vierde dit niveau in de 2e helft niet vast te houden en zo wist ODO uit te lopen naar een 11-16 overwinning.

VALTO 5 speelde uit tegen Velocitas 3. Thuis werd er na een dramatisch slechte wedstrijd met 3-15 verloren. Ook dit keer was het verschil weer groot, al wist het vijfde nu gelukkig wel wat meer doelpunten te maken. Eindstand: 19-7. Het vijfde staat nu met zes punten op een gezamenlijke 5e plek met Weidevogels 4, met vier punten voorsprong op Refleks 4 en VEO 5.

VALTO 6 speelde uit tegen Paal Centraal 2. Thuis werd er met 10-13 verloren. Paal Centraal begon sterk aan de wedstrijd en wist een 3-0 voorsprong te pakken. Hierna nam het zesde het initiatief over en kwam voor met 3-5. Hierna ging het lange tijd gelijk op, maar wist Paal Centraal (of moeten we zeggen één heer van PC) uiteindelijk toch het verschil te maken, eindstand: 14-11. Het zesde staat nu met zes punten op de 6e plek, met Dijkvogels 3 (vijf punten) en ALO 4 (nul punten) onder zich.

Van de TC

Speelronde 8 veld, de returns voor de wedstrijdsport

De laatste ronde van de eerste helft van de veldcompetitie. Een zeer mooie herfstdag met volop zon en mooie wedstrijden. De zogenoemde returns.

Valto 1, 3, A2 en C1 deden goede zaken door te winnen. Valto B1 pakte het eerste punt in een gelijkspel en de andere ploegen moesten hun meerdere erkennen in de tegenstander. Vooral bij de laatste wedstrijd was het genieten. De derby tegen ONDO met ouderwets support van VakkieV. Een stugge eerste helft, gevolgd door een beetje powerplay in de tweede helft. Het (tijdelijke) afscheid van Thijs (bedankt!) en de heerlijke dagschotel en aansluitende activiteit in de vorm van het Oktoberfest.

Nu tijd voor een weekje echt rust!

Trainen in en na de herfstvakantie

De herfstvakantie is alweer voorbij. En omdat de wedstrijdsport nu klaar is, hebben die spelers ook even vrij. Komende week is er dus geen trainen, tenzij jouw trainers in de appgroep hebben aangegeven dat er wel trainen is. Let op! Deze training is dan nog buiten!

Op zaterdag 5 november zijn er geen wedstrijden. Vanaf maandag 7 november hebben we zaalhuur voor alle teams en trainen we binnen.

Trainen en coachen

Wil jij meer leren over het geven van een training? Dan kun je de KT2 cursus doen. Vele Valto-leden zijn je al voorgegaan en het geeft je meer basis voor je vaardigheden en wie weer een stap naar KT3. Het mooie is dat Valto deze betaalt, dus meld je aan bij mij en ik zal de aanmeldingen doen bij de bond.

Wedstrijden fluiten

Het fluiten van wedstrijden gebeurt bij ons op twee manieren, in de breedtesport worden scheidsrechters van de vereniging ingezet bij thuiswedstrijden en voor de uitwedstrijden die van de tegenstander. Bij de wedstrijdsport behoren wij als vereniging een aantal wedstrijden te fluiten buiten onze eigen vereniging, om zo een onafhankelijke scheidsrechter te hebben. Veelal zien we ook dat deze wedstrijden worden ‘teruggegeven’, omdat er geen scheidsrechter voor is en dat fluit een scheidsrechter van onze vereniging dat thuisduel.

Naast Rick, Jan, Pierre, Thijs, Thom en Max heeft nu ook Michael zijn scheidsrechtersdiploma behaald en daar is niet alleen hijzelf, maar daar zijn ook wij als club erg blij mee! Super gedaan Michael en ik begreep dat het een gevalletje met vlag-en-wimpel was en dat er gestrooid werd met complimenten. Nogmaals van harte gefeliciteerd, names TC en bestuur en de gehele vereniging!

Wil jij ook net als Michael wedstrijden gaan fluiten buiten de vereniging, op een ander niveau dan de breedtesport? Wil jij jouw club helpen, wil je je ontwikkelen en misschien wel in de voetsporen treden van Korfbal League en internationaal scheidsrechter Rick? Neem dan contact op met Thom Voskamp of ondergetekende.

Teamouders

VACATURE: coördinator senioren wedstrijdsport

Deze vacature staat nu bijna een half jaar open en er zijn precies nul reacties geweest. Jammer, want het is een leuke functie binnen de TC. Je regelt alle zaken die betrekking hebben op Valto 1 tot en met 6. Het mooie is dat we met onze selectie steeds iets hoger zijn gaan spelen de afgelopen 20 jaar en dat de teams daaronder de aansluiting proberen te houden. Een zichtbaar stuk van de vereniging onder aanvoering van het vlaggenschip, een leuke groep spelers met dito staf. Eigenlijk een no-brainer voor een ieder die onze club wil laten groeien in prestaties, hand-in-hand met het plezier en de gezelligheid én daarbij onderdeel is van een leuke groep TC en dus mede het beleid bepaalt. Dus nog één keer.

Wil jij onderdeel vormen van het sportieve hart van de vereniging? Meld je dan bij ondergetekende. In het kort ben je verantwoordelijk voor de seniorenteams Valto 1 tot en met Valto 6. Dat houdt in de planning (en eventuele verplaatsing) van de wedstrijden, indeling van teams en trainingen, trainers, nadenken over het lopende seizoen en de toekomst en dus ook het mede bepalen van het beleid. Niet alleen voor deze teams, maar binnen de gehele TC. Lees voor meer informatie de gehele vacature.

Met vriendelijke groet,

Jan Jaap Elenbaas, voorzitter TC
vztc@ckv-valto.nl / 06- 2958 5387

Van het AC

Activiteiten agenda

Trainingsweekend 2023 komt er aan

De datum is het weekend van 15 april. Dus hou dat weekend alvast vrij !!! Ik heb besloten om na 2023 er toch echt me te stoppen, na 20 jaar. Ik ga het over dragen aan Laura en Vera vd Eijk & Frank de Rijcke en waarschijnlijk nog iemand.

En daarbij nodigen we iedereen uit die de afgelopen 20 jaar is mee gegaan.

Groetjes, GJ Stolk + ( feestcomité)

 

Evenementenkalender

Maandag 17 juni 2024
Westlands Team U21 - TeamNL U17

Zaterdag 22 juni 2024
Valto einddag 22 juni 2024

Zaterdag 21 juni 2025
Valto einddag 2025

Overige berichten

Contributiefacturen verstuurd

Bericht van penningmeester

De afgelopen week zijn de contributiefacturen en de sponsorfacturen verstuurd. Mocht je deze nog niet hebben ontvangen, controleer dan je spamfolder.
Wil je ook gelijk eventuele adres en/of emailadres wijzigingen doorgeven?

Verder is er altijd de mogelijkheid om je contributie in termijnen te betalen.  Mocht je hier behoefte aan hebben, stuur me een bericht en dan regelen we dat goed en duidelijk.

En natuurlijk hebben we ook nog de Westlandpas.

Wie hier gebruik van wil maken, laat het weten, dan kom ik langs met de scanner.

Pascal van Dijk
penningmeester@ckv-valto.nl

Teamfoto’s seizoen 2022-2023

Ook dit jaar zijn er weer nieuwe teamfoto’s gemaakt door Arie en Petra Dijkstra waarvoor hartelijk dank.
Ik heb ze inmiddels allemaal op de website geplaatst.
Uitzondering: Valto 4 en Valto 5 :-(. Mochten die nog komen dan zal ik ze ZSM plaatsen.

Kijk snel naar je team (of de andere teams): https://ckv-valto.nl/teams/

Groet namens websitebeheer, Peter

Schoonmaakrooster

Schoonmaken Villa

Het schoonmaken van de Villa gaan we ook dit seizoen weer met elkaar doen. We maken schoon op vrijdagavond van 19:00-20:00 uur.
De sleutel van de Villa kan op vrijdagavond vanaf 18.30 gehaald worden bij Jan Jaap Elenbaas, Meidoornhof 21. Daarvoor is een code nodig, deze krijg je van Jan Jaap. Daarmee kan het sleutelkastje worden opengemaakt. Niet ontvangen? Stuur dan een appje naar 06-29585387.

Op de volgende data zijn de volgende teams ingedeeld:

Alvast bedankt voor jullie inzet!

Wedstrijdverslagen

VALTO als ongeslagen herfstkampioen de zaal in

Sponsors:

In de laatste competitie ronde voor de zaal kwamen alleen de wedstrijdsport teams nog in actie. De breedte sport was vorig weekend al klaar voor de zaal en konden allemaal genieten van een korte vakantie. Gelukkig waren er nog genoeg VALTO supporters achter gebleven om de teams die wel moesten spelen aan te moedigen. In verband met de herfstvakantie was de wedstrijd van de A1 tegen TOP/IAAfresh A2 vorige week donderdagavond al gespeeld en hoe dat is afgelopen weten we allemaal. VALTO B1 heeft vandaag afscheid genomen van die hatelijke nul door gelijk te spelen tegen Velocitas B1, waar in september nog met 9-17 van werd verloren. Onze B1 lijkt dus wel stappen gemaakt te hebben in de afgelopen weken.

Bij VALTO 2 wil het nog niet lukken om afscheid te nemen van de laatste plaats in de poule. Vandaag stond de eerste return op het programma tegen de koploper SKF 3 uit Veenendaal. Met drie junioren in de basis werd de strijd aangegaan en kon VALTO het tot halverwege de eerste helft nog goed bijhouden. Na de 3-3 tussenstand wisten de gasten echter het eerste gaatje te slaan en werd er bij de 4-7 tussenstand gerust.

Na de rust zou dit gaatje steeds in stand gehouden worden en gingen de punten naar Veenendaal nadat scheidsrechter Bruggeman bij 11-15 voor einde wedstrijd floot.

Het vlaggenschip mocht weer aantreden in de derby tegen ckv ONDO, wat nog niet hun draai gevonden lijkt te hebben in de overgangsklasse. Zij zijn de rode lantaarndrager met drie punten uit zeven wedstrijden en hebben hiermee drie punten achterstand op de (normaliter) veilige zesde plaats die ingenomen wordt door KCR. Aan hen dus de taak om te stunten tegen de ongeslagen koploper en daarvoor werd alles uit de kast getrokken. De vrienden van ONDO meldden zich als balsponsor, zodat er in ieder geval een geel-blauw randje aan de wedstrijd zat. Onder leiding van scheidsrechters Dikkeboom en Schaap ging de wedstrijd van start.

VALTO liet er geen gras over groeien en wist binnen twintig seconden de score te openen door een treffer van Romee. ONDO was echter niet naar De Lier gekomen om zich naar de slachtbank te laten dragen en trok alles uit de kast om de aanvallen van VALTO te vertragen. Hierdoor wilde de vervolgtreffer maar niet vallen en konden de gasten drie minuten later de gelijkmaker maken. De gasten namen niet veel later zelfs even een voorsprong, maar deze wist Thijs niet veel later weg te werken. Hierna was VALTO even niet scherp in de verdediging, waardoor we binnen twee aanvallen ineens tegen een 2-4 achterstand aan keken. Frank en Mirthe wisten dit weer te egaliseren, waardoor er na tien minuten een 4-4 tussenstand op het bord stond. In de volgende tien minuten zouden de ploegen om en om scoren, waarin de gasten steeds als eerste de korf wisten te vinden. Romee, vandaag goed op dreef, Frank en Thom egaliseerde steeds de achterstand tot 7-7. Met nog tien minuten op de klok wist ONDO weer een gaatje van twee te creëren, maar Bart en wederom Romee zorgden ervoor dat we weer op gelijke hoogte kwamen bij 9-9. De laatste minuten tot de rust zocht VALTO rustig naar de juiste kansen en gaven er geen meer weg. Dit resulteerde in een kleine 11-9 voorsprong toen we de gang naar de kleedkamers maakten.

VALTO kwam scherp uit de kleedkamer en wist de bal al na twee passes te onderscheppen, waarna Thom al binnen een halve minuut na de hervatting weer doel wist te treffen. De gasten leken in het eerste kwartier na de rust het spoor helemaal bijster te zijn. VALTO scoorde achtmaal op rij, waarmee halverwege de tweede helft een 19-9 tussenstand op het bord prijkte en de wedstrijd wel gespeeld was. Pas na zeventien minuten zouden de gasten de korf weten te vinden en deden dat ook gelijk driemaal achter elkaar, wat de stand op 19-12 zette met nog tien minuten te gaan. Na de doelpunten van Maaike en Thom was er nog een minuut of zeven te spelen en kreeg Thijs zijn publiekswissel. Hij gaat voor zijn opleiding naar Denemarken en zal dit seizoen dus niet meer in actie komen op de korfbalvelden. Laurens nam zijn plaats in om de overwinning verder veilig te stellen. Echt moeilijk was dit niet want de wedstrijd was natuurlijk allang gespeeld. Mirthe scoorde nog haar vierde van vanmiddag en ook Thom zou in de slotfase zijn vierde treffer maken. Het slotakkoord was echter voor de gasten die de eindstand op 23-15 zette. Toch nog een ruime overwinning na een wat stroeve start van ons vlaggenschip. Gelukkig wisten zij het achterverdedigen uiteindelijk af te straffen en een ruime voorsprong te pakken. Met deze overwinning blijft de voorsprong van ons vlaggenschip vier punten op de nummer twee, ckv Excelsior, wat vandaag ook weer wist te winnen in Zeeland van Swift. De Zeeuwse ploeg is inmiddels weggezakt naar de vierde plaats, omdat GKV/Enomics wel wist te winnen op bezoek bij KOAG. Nieuwerkerk neemt afscheid van de gevarenzone met de thuisoverwinning op KCR en staat nu gewoon vijfde na de moeizame start van het seizoen. Al met al een mooie uitgangspositie om in het voorjaar op voort te bouwen naar een mogelijk feestje. Maar eerst komt er, na een korte break, het zaalseizoen, wat vooraf gegaan wordt door de Haagse korfbaldagen. Na een paar jaar afwezig geweest te zijn is VALTO weer van de partij in de Hoofd- overgangsklasse poule en treft daar als tegenstanders De Meervogels en HKV/Ons Eibernest. Beide geen onbekenden voor VALTO en we zullen zien wat het ons brengt. Op 10 november de eerste wedstrijd tegen De Meervogels in onze eigen Vreeloo-hal.

Tot die tijd mogen we allemaal onze eigen agenda invullen en dan zien we elkaar wellicht bij deze wedstrijd weer in de hal.

Arno van Leeuwen