Bijblijver 41, jaargang 50 30 mei 2023

Programma

Woensdag 31 mei 2023

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
19:00 Valto B4 - Conventus B1 Gerard Verbraeken De Zwet

Zaterdag 3 juni 2023

Tijd Wedstrijd Scheidsrechter Locatie
16:00 Nieuwerkerk 1 - Valto 1 De Kleine Vink Veld
12:00 TOP (A) 2 - Valto 2 Van Cittersweg
11:00 Valto 3 - Excelsior 3 De Zwet
13:45 Valto 5 - KVS/Groeneveld Keukens 5 De Zwet
11:00 DES (D) 5 - Valto 6 Biesland (DES)
13:00 Valto 7 - KVS/Groeneveld Keukens 8 Martin Boekestijn De Zwet
14:30 Valto 8 - Dijkvogels 5 Gerard Verbraeken De Zwet
12:30 Refleks A1 - Valto A1 Prinses Irene
12:30 Valto B2 - TOP/IAA fresh B3 Max Hulsebosch De Zwet
11:30 Dijkvogels B2 - Valto B3 Dijkvogels Maasdijk
13:00 RWA B2 - Valto B4 Landweg
12:00 Valto C1 - ONDO (G) C1 De Zwet
11:00 Valto C2 - ONDO (G) C3 Maaike Ridder De Zwet
10:00 Fortuna/Delta Logistiek C4 - Valto C4 Kruithuisweg-Oost
09:30 KCR C4 - Valto C5 Reyerpark KCR
11:00 Sporting Delta D1 - Valto D1 Gravensingel
09:45 Achilles (Hg) D2 - Valto D2 Pomonaplein
09:30 ODO D2 - Valto D3 De Commandeur
11:00 ODO D3 - Valto D4 De Commandeur
10:00 Valto E1 - RWA E1 Nouky Staats De Zwet
09:00 Valto E2 - Nieuwerkerk E6 Ilse Slaman De Zwet
09:00 Valto E3 - Die Haghe E2 Levi Sales De Zwet
10:00 De Meervogels E2 - Valto E4 Vernedesportpark
10:00 Valto E5 - Achilles (Hg) E4 Daniël Verbaan De Zwet
10:00 Valto E6 - NIO E2 Sanne Rijsdijk De Zwet
10:00 Refleks F1 - Valto F1 Prinses Irene
09:00 Valto F2 - ALO F1 Marja de Jong De Zwet

Uitslagen

woensdag 24 mei 2023

Wedstrijd Uitslag
Valto C4 - Fortuna/Delta Logistiek C4     6 - 9

donderdag 25 mei 2023

Wedstrijd Uitslag
Valto A1 - HKV/Ons Eibernest A1     23 - 7
ZKV (Zu) E2 - Valto E6     0 - 8

Van de TC

Inhaalronde veld – Pinksteren en korfbal zijn onlosmakelijk verbonden

Geen officiële speelronde dit weekend, maar wel één inhaalduel. De D3 mocht het in Rotterdam opnemen tegen NIO D1 en deed dat met verve. Een 4-16 overwinning, heel mooi! Eerder in de week speelde de C4 tegen Fortuna C4, maar wist helaas niet te winnen, het werd 6-9. Ook de E6 speelde, uit tegen ZKV E2 en won (weer), nu met 0-6. En Valto A1 moest het donderdag opnemen tegen HKV/Ons Eibernest A1 en liet vooral in het tweede deel van de wedstrijd zien dat er niets te halen viel in De Lier, het werd daar 23-7.

Dat Pinksteren en korfbal al jaren met elkaar te maken hebben, blijkt wel uit de vele kampen en toernooien die worden georganiseerd. Was het ‘in mijn tijd’ nog het DES-toernooi waar Valto te vinden was, is dat de laatste jaren het NST in ‘s-Gravenzande bij ONDO. Een toernooi voor teams, maar ook een toernooi van het NK 1 tegen 1, waarin ’s lands beste junioren en senioren spitsen acte de presence geven. Dit jaar voor het eerst met een livestream (met dank aan oa Rick Voskamp) die naast he aanwezige publiek veel bekijks trok, maar ook met Tim Krapels uit Valto A1 bij de junioren en Laurens Verbaan uit Valto 1 bij de senioren, beide met aangever Pieter van Muijen. Het deelnemersveld was sterk, maar desondanks wist Tim het te redden tot de kwartfinale. Laurens strandde in de poulefase. Maar als je ziet dat de nummer 1 Olav van Wijngaarden en de nummer 2 Ran Faber was, dan weet je dat het lastig wordt.

Over geschiedenis schrijven
Niet alleen Max weet er alles van, maar wij bij Valto kunnen er ook wat van. Je hebt het de afgelopen week misschien al vaker voorbij zien of horen komen, Valto kan geschiedenis schrijven. Of een uniek moment in de historie van Valto kan zomaar gebeuren. We moeten proberen deze termen niet te devalueren, maar het is misschien wel het trotse gevoel dat dit veroorzaakt. Trots dat we deze kans krijgen en trots op de weg er naartoe, door iedere paar jaar een stapje omhoog te zetten.

Door de overwinning van de A1 van afgelopen donderdag kan niet alleen Valto 1, maar dus ook Valto A1 promoveren aanstaande zaterdag. Beide naar de hoogste klasse in Nederland of korfbalgebied, de Ereklasse voor senioren en de Hoofdklasse voor junioren. Dat dit voor beide teams kan lukken is al bijzonder, dat het op dezelfde dag kan maakt het nog iets specialer en dat hij bij beide al twee wedstrijden voor het einde zou zijn is helemaal te gek!

Vandaar dat je van alles voorbij ziet komen. Twee bussen (nog maar een paar tickets te koop op het moment van schrijven), vele auto’s in het kielzog, een t-shirt ter gelegenheid van dit unieke moment, een sjaal die we al wat langer hebben, eten bij terugkomst en een feestje als het zover mag komen.

Dus … wat zou iedereen zaterdag moeten doen, mits niet zelf te hoeven spelen?

Tot zaterdag en hopelijk tot in de Ereklasse/Hoofdklasse!

Nieuw seizoen in aantocht, indelingen maken
Leden die zich wilden afmelden voor volgend seizoen, hadden daar tot 1 mei voor. Vanaf nu is de TC aan de slag met de indelingen van de teams. Hier gaan we de dus de komende weken mee aan de slag en op maandag 5 juni is er dan de indelingsvergadering waarin we met trainers en coaches gaan zitten. Ben je trainer/coach, zet deze datum met één van onderstaande tijden in je agenda. Behalve de F-team, die doen we nog niet.

Lid worden? Meetrainen!
Wil je meetrainen om te kijken of korfbal voor jou dé sport is? Dan kun je dat aangeven bij één van de coördinatoren of trainers van de groepen. Dit kan kosteloos en na aan aantal keren kun je dat echt kiezen. Kinderen van de groepen 0, 1 en 2 hebben meegedaan aan de AdFysio Giga Kangoeroedag en kunnen met hun stempelkaart 4x gratis meetrainen met de Kangoeroes. Dat is op zaterdag 13 en 20 mei en op 3 en 10 juni van 10 to 11 uur.

Op woensdag 7 juni is het jaarlijkse Priva Schoolkorfbaltoernooi voor de kinderen van groep 3, 4 en 5 van de basisscholen. Dit is niet alleen ontzettend leuk om te doen, maar ook goed om te kijken of korfbal voor jou is. Geef je dus snel op met een team of alleen. Kun je hierbij meehelpen als scheidsrechter? Meld je dan bij Petra!

Jaarschema 2023/2024
Het jaarschema voor volgend seizoen staat sinds vorige week online. Je kunt het hier vinden. Let wel op, niet alles is nog definitief, zoals het jeugdweekend. Uiteraard is het ook nog afwachten waar sommige teams spelen, zoals Valto 1.

Coach gezocht voor Valto 3, 4 en 5
Voor volgend seizoen zijn we ook weer op zoek naar een coach voor Valto 3. Tevens voor Valto 4 en 5, maar daarvoor willen we vooral binnen de vereniging zoeken. Ben je of ken je iemand die dit dolgraag zou willen doen, dan horen we graag van je! Zie voor de vacature, dit bericht op de website.

Fit&Fun voor iedereen
En nog een keer de mogelijkheid van Fit&Fun onder de aandacht brengen. Eén keer in de week sportief bezig zijn, met een stukje Fit en een stukje Fun. Zeg maar combifit. Of bootcamp. Of work hard, play hard. Noem het zoals je wilt. Wat het inhoudt? Iedere maandag van 19.30 tot 20.30 uur, onder begeleiding (onder andere AdFysio), eerst een half uur core stability oefeningen. Buikspieren. Rug. Benen. Billen. En een beetje conditie, want het gaat in hoog tempo. Daarna een half uur fun, spel, geen korfbal (althans bijna niet), maar van alles en nog wat. Als we maar bewegen, conditie opbouwen, strijd. Lijkt het je wat? Meld je dan aan! Voor spelende leden is het gratis, voor ieder ander nog geen 100 euro per seizoen. Aanmelden kan via fitfun@ckv-valto.nl.

Met vriendelijke groet,

Jan Jaap Elenbaas, voorzitter TC
vztc@ckv-valto.nl / 06- 2958 5387

Van het AC

Activiteiten Agenda

Jeugdweekend 30 juni t/m 2 juli 2023

Woohoo! Het is zover, het leukste weekend van het jaar komt er weer aan; Rijk Zwaan Jeugdweekend 2023! Van 30 juni t/m 2 juli gaan we er weer een geweldig weekend van maken! Het thema dit jaar is: Hét Valto Letterfeest! Tijdens dit weekend gaan we allemaal verkleed als iets wat met de eerste letter van onze naam begint. Heb jij al een geniaal idee voor de Bonte avond? Wij zijn heel benieuwd naar al jullie leuke ideeën!Mocht je een leuke act willen doen op de bonte avond, vinden wij natuurlijk superleuk! Dit mag je dan doorgeven aan je coach of stuur een mailtje naar jeuk@ckv-valto.nlDit jaar gaan we weer net zoals vorig jaar met de E t/m de B 2 nachten mee op jeugdkamp! De kosten hiervoor betreffen €85,- per persoon.Vertrektijden:De E & D vertrekken vrijdagavond om 18.15 uur met de bus.De B & C vertrekken vrijdagavond om 19.15 uur met de bus.Heb je bijzonderheden (denk aan medicijnen etc.) geef dit dan aan bij de opmerkingen tijdens het inschrijven, dan kunnen we hier rekening mee houden!Mochten er verder vragen zijn rondom het jeugdkamp, dan kunnen jullie een mailtje sturen naar jeuk@ckv-valto.nl Ook mag je ons altijd even een belletje geven dit kan via de volgende nummers:Frank de Rijcke: 06 404 637 53Mandy Herbert: 06 303 438 27Aileen Willemse: 06 445 828 13Esmee Binnendijk: 06 464 649 05Max Hulsebosch: 06 105 405 77Wij hebben er zin in en de kaartjes gaan hard! Dus wees er snel bij want VOL=VOL!Ga jij ook mee? Geef je dan nu op via: ckv-valto.nl/jeugdweekend

Evenementenkalender

Woensdag 29 mei 2024
Priva Schoolkorfbaltoernooi 2024

Zaterdag 22 juni 2024
Valto einddag 22 juni 2024

Zaterdag 21 juni 2025
Valto einddag 2025

Overige berichten

Ga mee en schrijf samen met Valto 1 geschiedenis!

 

Op zaterdag 3 juni kunnen we voor de tweede keer dit jaar geschiedenis schrijven! Voor het eerst in de historie van onze club kan Valto 1 promoveren naar het hoogste niveau op het veld: de Ereklasse!

Valto 1 speelt om 16:00 uur in en tegen Nieuwerkerk en kunnen daarbij alle support gebruiken. We gaan er proberen met de gehele vereniging bij te zijn, want bijna iedereen speelt redelijk vroeg die dan en de meeste wedstrijden zijn dus klaar voordat de bus vertrekt. Laten we zorgen dat er een oranje zee langs de kant van het veld staat. Wil jij ook mee? Dat kan!

Ga je heen met eigen vervoer en wil je terug met de bus, dat kan ook. Zelfde ticket, zelfde prijs. Zet dat dan alleen wel in de notities bij je bestelling. De spelers en staf gaan heen met de auto en terug met de bus, dus die plekken houden we vrij.

Bij winst en terugkomst in De Lier gaan we gezellig eten met elkaar, we gaan bestellen bij China Garden en Snackers in De Lier. Wil je ook mee-eten, bestel dit er dan nu ook bij (kan ook los) voor 7,50 euro en kies jouw favoriete Chinese gerechtencombi of patat + kassoufflé/kroket/frikandel.

Wil je jouw trip naar deze kampioenswedstrijd echt compleet maken? Bestel er dan ook een Valto-supporterssjaal bij voor 5 euro!

De tijden voor zaterdag 3 juni:

Let op: je kunt meerdere kaartjes in één keer bestellen, maar ieder ticket apart met de naam van de persoon er bij die meegaat.

Bestel jouw tickets hier!

Valto A1 speelt na de overwinning op HKV/Ons Eibernest A1 een historische kampioenswedstrijd

Na de winst afgelopen donderdag in de inhaalwedstrijd tegen HKV/Ons Eibernest A1, speelt ook Valto A1 een historische kampioenswedstrijd op zaterdag 3 juni. Nog nooit eerder kon onze A1 promoveren naar de Hoofdklasse A-jeugd, de hoogste korfbalklasse in Nederland.

In de veldcompetitie staat het team, onder leiding van Maarten Taffijn en Thom Voskamp, bovenaan in de poule met 20 punten uit 11 wedstrijden. Dit zijn 4 punten meer dan de nummer 2 TOP/IAA fresh A2 en 6 punten meer dan Vitesse (Ba) A1 en Refleks A1. Met nog drie wedstrijden te gaan, heeft Valto A1 dus aan een overwinning voldoende om twee wedstrijden voor het einde van de competitie kampioen te worden. Het onderling resultaat met de nummer twee is namelijk ook in het voordeel van de ploeg uit De Lier.

Een hele knappe prestatie dus van de junioren. Ze verloren maar één wedstrijd, tegen de nummer twee. De rest werd gewonnen en veelal met ruime cijfers. Met drie matchpoints in het vooruitzicht is het doelsaldo +82 (189 voor en 107 tegen), wat meer dan twee keer het doelsaldo van de nummer twee is. Van de drie komende wedstrijden hopen we natuurlijk dat de A1 meteen de eerste zal pakken.

Om onze toppers uit de junioren hierin te steunen, zou het super tof zijn als we zaterdag 3 juni met zoveel mogelijk supporters aanwezig zijn bij Refleks A1 – Valto A1. De wedstrijd begint om 12.30 uur en is niet heel ver weg, dus daar kunnen veel teams naartoe om te kijken. Het is ook prima mogelijk om daarna terug naar De Lier te gaan om op tijd te zijn voor de bus naar de kampioenswedstrijd van Valto 1.

Zorg dat je erbij bent op deze historische dag, 3 juni 2023, exact 6 jaar na een vorige mijlpaal in de geschiedenis van Valto (de promotie van Valto 1 naar de Overgangklasse)!

VALTO Loterij

Deze week starten we met de verkoop van de loten van de Valto loterij.

Deze loterij wordt gehouden om onze club financieel gezond te houden!

 

De bedoeling is dat alle spelende leden van zowel de jeugd als ook de senioren de loten gaan verkopen.

Iedereen krijgt 2 boekjes van 10 loten mee om aan familie en bekenden te verkopen De loten zijn € 3,00 per stuk of 4 voor € 10,= , dus de loten vliegen eruit en zijn zo verkocht.

 

Je kan de loten contant afrekenen, maar de kopers kunnen ook de QR code op de achterkant gebruiken. Er zijn er 2: € 3,00 en € 10,=. Dus voor 1 of 4 loten. Als iemand op die manier betaald, moet je even meekijken of de betaling ook akkoord gegeven wordt. Je scheurt de loten op het kartelrandje af en de overblijvende papiertjes met dezelfde nummers als de loten lever je weer in.

 

De prijzen liegen er niet om:

De hoofdprijs is een elektrische fiets, daarnaast hebben we een fotoshoot een rondvlucht met 3 personen met Twan, een Team-BBQ van Zwaard, een Bierproeverij bij De Witte, een lunch bij Non en meerdere prijzen. Kortom gave prijzen voor iedereen!

 

Voor de echte goede verkopers zijn er ook nog super-loten te verkopen. Dit zijn 20 nummers op 1 lot die dus € 50,= kosten. Als je even 1 van ons aanschiet zorgen wij dat een superlot jouw kant op komt.

 

De trekking zal op zaterdag 10 juni gedaan worden, na de wedstrijd van het 1e. Daarna zal de uitslag op onze site te zien zijn. Er hoeven dus geen namen/telefoonnummers genoteerd te worden. De kopers kunnen zelf nakijken of ze gewonnen hebben.

 

Op Zaterdag 3 juni, maandag 5 en uiterlijk dinsdag 6 juni kan je het geld en de overgebleven papiertjes met lotnummers weer inleveren in de Villa.

 

Voor de beste verkoper is er een leuke prijs te winnen, namelijk 2 entreekaartjes voor Duinrel inclusief Tikibad! Als je loten op zijn kan je bij Michiel van den Bos of Hans Ridder extra loten bij vragen. Ook kan je in je team vragen of er nog mensen zijn die nog loten over hebben.

 

Alvast hartelijk dank voor je medewerking!

 

Groeten,

Michiel en Hans

Martin Stolze sponsort Valto met koffiebekers van Team Westland

Peter van der Knaap, accountmanager bij Martin Stolze, gaat met Team Westland op de racefiets de Tourmalet in Frankrijk beklimmen.

Team Westland zamelt zo geld in voor regionale instellingen die met kanker of onderzoek naar kanker te maken hebben.

Martin Stolze sponsort Peter bij dit goede doel middels de aanschaf van Team Westland koffiebekers voor Valto.

 

KorfbalFit Zomerdagen

Na twee succesvolle zomer- en winteredities organiseert KorfbalFit op woensdag 16 augustus bij CKV Valto in De Lier en donderdag 17 augustus bij CKV ONDO in ’s-Gravenzande een nieuwe editie van de Zomerdagen. Naast de zon, veel spektakel en uitdagende oefeningen gaan je aan de slag met je schot en allround ontwikkeling.
Iedereen van 8 t/m 16 jaar oud is welkom! Spelers van (jong) Oranje en de Korfbal League zijn er weer bij om jou een onvergetelijke dag te bezorgen. Meld je aan en maak je klaar voor het nieuwe korfbalseizoen!
Aanmelden en meer informatie: www.korfbalfit.com/zomerdagen

Schoonmaakrooster

Schoonmaken Villa

Het schoonmaken van de Villa gaan we ook dit seizoen weer met elkaar doen. We maken schoon op vrijdagavond van 19:00-20:00 uur.
De sleutel van de Villa kan op vrijdagavond vanaf 18.30 gehaald worden bij Jan Jaap Elenbaas, Meidoornhof 21. Daarvoor is een code nodig, deze krijg je van Jan Jaap. Daarmee kan het sleutelkastje worden opengemaakt. Niet ontvangen? Stuur dan een appje naar 06-29585387.

Op de volgende data zijn de volgende teams ingedeeld:

Alvast bedankt voor jullie inzet!

Kantinerooster

datum dag gebeurtenis tijdsduur aantal bezetting 1 bezetting 2 bezetting 3 ass keuken keuken
01-06-2024 zaterdag competitie 08.00-12.00 3 Ellen vd Kaaij Jeannette Langelaan Ronald Fransen
01-06-2024 zaterdag competitie 12.00-15.00 3 Coby de Jong Arie Dijkstra Linda Stolk
01-06-2024 zaterdag competitie 15.00-18.00 3 Kim Sonneveld Janine Krapels Mariska Zuidgeest
01-06-2024 zaterdag competitie 18.00-20.30 V6 V6 V6 V6
valto 1 uit
08-06-2024 zaterdag competitie 08.00-12,00 3 Fieke vd Berg Esther Sales Carola vd Ende
08-06-2024 zaterdag competitie 12.00-15.00 3 Marcelle van Berkel Yosta van Leeuwen Linda Stolk
08-06-2024 zaterdag competitie 15.00-18.00 3 Pascale van Dijk Caroline Schouten Yvonne Lindhout
08-06-2024 zaterdag competitie 18.00-20.30 ? ? ?
valto 1 thuis
15-06-2024 zaterdag competitie 13.00-16.00 2 Kim Sonneveld